دیشب تقریبا همین ساعتا بود، یا اگه دقیق تر بخوام بگم بذار برم گوشیمو نگاه کنم مطمئن بشم، بله ساعت هفت و نیم دیشب، دیدم گوشیم با پیش شماره 0915 داره زنگ میخوره، جواب دادم و طبق معمول که وقتی میگن خانوم فلانی؟ میگی بله، جنابعالی؟ میگن من "دکتر" فلانی هستم، همینجور روالی رو طی کردیم و از مرحله کلا ایده ای نداشتم طرف کیه، به مرحله شناخت کامل رسیدم و اگه بخوام برای شما مخاطب رو معرفی کنم باید بگم که یکی از رزیدنتا* بود که حالا بماند چه تخصصی، و زنگ زده بود ازم بپرسه که آیا فلان کارشو براش انجام میدم یا نه!

خب، ازونجا که من تصمیم ندارم اینجا بنویسم کاری که قرار بود براش انجام بدم چی بود، با یه مثال براتون توضیح میدم، ولی قبلش جوابی که بهش دادمو براتون ارائه میدم بدین صورت که: "نـــه!". حالا مثال، شما فرض بفرمایید پزشکین با یه تخصص مثلا داخلی، یا یه مهندس عمرانین که ناظر پروژه ست یا خلاصه هر سمتی که یه سری کارارو دیگه خودتون شخصا انجام نمیدین مگر ضرورت ایجاب کنه، یعنی مثلا پزشکین و وسط بزرگراه یکی داره زایمان میکنه ایجاب میکنه شما سرم (با فرض اینکه اینا همه در محل در دسترس باشن!!!) خودتون وصل کنین، سوند رو خودتون راست و ریس کنین و غیره، در غیر اینصورت تو بیمارستان وقتی پرستار هست از شخص شما کسی طلبکار نیست که درسشو خوندی پس وایستا خودت انجامش بده!! یا مثلا مهندس ناظرین، کسی درخواست نمیکنه کلید پریزارو شما بشمرین، یا آجر بالا پایین بندازین یا پتک بزنین و غیره، لذا این دوسمتون تقاضایی که از من داشت طبق همین استدلال بسیار نابجا بود، حالا چرا ایشون با این سطح تحصیلات همچین تقاضای بیجایی داره؟ چون اصولا 90 درصد این قشر محترم فکر میکنن تعریف درس یعنی اونی این دوستان خوندن، مابقی اسم فامیل بازی میکردن به همین دلیل سواد سایرین در مقابل سواد این دوستان گلیمی ه که لگد نشده پس باید هرکار با ربط و بی ربطی رو انجام بدن و وقتیم میخوان شمارو راضی کنن میگن از خجالتتون در میایم، یعنی پول میدن!!! متوجهین؟ خیلی لطف میکنن ها!!

حالا این دوست محترممون، آقایی هستن متاهل، و ازونا که ثانیه شونصد کلمه به بیرون میپراکنن شامل بازی با کلمات به صورت صد در صد! یعنی ازوناست که مریضا با حرف زدنش خوب میشن فکر کنم، نه طبابتش! بعد چون به نظرم خودش فکر میکنه خیلی کول و فوق العاده و خوش تیپ و خوش صحبته، پس بگه میم، همه میمیرن براش! لذا یخورده شنیدن این نه ایی من بهش گفتم واسش سنگین اومد! چون بلافاصله با همون سرعت پرتاب کلمه بطور غیرمستقیم دو تاچیز گفت، یکی اینکه جزو وظایفته! بعدیش اینکه دقیقا چرا نمیکنین؟!! که من در جواب سوال اولش توجیهش کردم شرح وظایف با کدوم ح و ظ نوشته میشه، در جواب سوال دومشم گفتم من اخرین باری این کارو کردم دوره لیسانس اونم واسه خودم بود یعنی خیلی سال پیش! و سپس در حالیکه جاخوردگی در تن صداش مشخص بود خداحافظی کرده و مکالمه رو بستیم!

حالا چرا اینارو گفتم؟ چون از بعد استعفای وزیر مستعفی(!) دارم به این فکر میکنم ما از نظر شعور و فهم اجتماعی داریم به سرعت به 0 نزدیک میشیم، مدارک دانشگاهیمونم به هیچ دردی نمیخوره مگر شیشه پاک کردن دم عید.

و السلام!

*دانشجوی تخصص پزشکی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها