تمام حجت مسلمانی من حسین‌بن علیست. تولدشون مبارک!

فاز یک:

دیدین؟ یه چیزایی خیلی واضحه! یا حداقل یه چیزایی واسه یه تعدادی خیلی واضحه! مساله جایی پررنگ میشه که بسته به اینکه شما تو شکل گیری این چیزا کجای ماجرا باشین، چه تصمیمی بگیرین!

یعنی اگه شما یکی از افراد موثر در شکل گیری این چیزا باشین و اون چیزا واسه شما خیلی واضح باشن، واکنشتون یا خودتونو زدن به یه راه دیگه ست یا پریدن وسط گود!

اگرم صرفا بیننده این چیزا باشین، یا روش "به من چه" پیش میگیرین یا شمام میپرین وسط گود!

مساله من میدونین چیه؟! مساله من اینه من اغلب نقش بیننده دارم و وقتی‌م میبینم طرفین شکل دهنده داستان خودشونو زدن به اون راه، هی به مسیر تنفسم فشار میاد!! بعد وقتی بیشتر فشار میاد که واسم واضح باشه یه نفر یا دو نفر یا سه نفر یا هر تعداد نفر شکل دهنده داستان دارن تلاش میکنن خودشونو بندازن وسط گود ولی سایر شکل دهنده ها برشون واضح نیست، یا واضح هست و خودشونو میزنن به یه راه دیگه!

گرچه نهایتا من تصمیمم به "به من چه" ختم میشه، ولی بهرحال تصمیم من چیزی از اون چیزای واضح یا درحال رخداد کم نمیکنه! :|

این گمونم همون خصلت ژن ایرانیمونه که تمایل داریم تو هرچیزی دخالت کنیم! خودمو میگم حالا!. یه صحنه از یه فیلم بود، دختره داشت به شوهرش میگفت داداشت که الان با دوست من دوسته، به نظرت امکانش هست با دختر دیگه‌ای هم دوست باشه؟ شوهره گفت اوه! داداش من با نصف این شهرمون دوست بوده! ولی به ما ربطی نداره عزیزم!. بهشون ربطی نداره عزیزان، متوجهین؟!

حالا نیاین بگین آره دخالت در امور شخصی دیگران کار بدیست:دی خودم میدونم!:دی استثناً این سری دارم تلاش میکنم این امر نا وزین رو موجه جلوه بدم!

حالا بهرحال! خلاصه که بعضی چیزا واسه یه تعدادی خیلی واضحه! اصلا شاید نه ولش کن!:دی طول و تفسیر دادن منجر به نتایج ناخوشایندی میشه اغلب!

فاز دو:

دیشب داشتم با لافکا صحبت میکردم! یه لینک واسه من فرستاد که برم علممو ببرم بالا با خوندنش، نه دیشب بازش کردم، نه تا این لحظه تصمیم دارم بازش کنم نه احتمالا بازش خواهم کرد:دی یکی از صحبتایی که خاله بزرگم در روز بازدید عید در گوشم گفت این بود که پدرسوخته من اینقدر برات کلیپ و فیلم آموزشی میفرستم میبینی؟! دکتر فلانی که حرکات نرمشی گردن میداد رو دیدی؟! چرا نمیبینی؟! عکس العمل نشون بده حداقل :| ولیکن من همان بودم که هستم! یعنی سه روز یبار پیامای مخابره شدشونو تو تلگرام باز میکنم، دوسه تا ماچ و قلب میفرستم، میره تا هفته بعد! (بعد عیدی نفرستاده خیلی واسم چیزی:دی)

لافکا معتقده تنبلم! خودم معتقدم چیزیکه ازش استفاده نمیکنم رو نه میخونم نه میبینم نه حال دارم بهش فکر کنم! از دید جهان بینی بسیار کار نکوهیده‌ایست! بله! ملتفتم! ولیکن از نقطه نظر باری به هر جهتی، قرار نیست چیزایی که اینور اونور نوشتن ااما درست باشه! یعنی به نظرم انشتین اگه یکی قبل خودش یه چیزی شبیه نظریه نسبیت رو مطرح کرده بود با همین قدرت، یه کم سختش بود بخواد خلافشو ثابت کنه! یعنی میگم رو ورق سفید راحت تر میشه نوشت تا رو ورقی که یه سری چیزای دیگه م روش نوشته شده!

فاز سه:

من اگه خواستم دفعه دیگه یه کاری واسه یکی انجام بدم به لحاظ علمی، یادآوریم کنین این کارو نکنم مخصوصا وقتی طرف تو یه شهر دیگه ست استاداشم خود خفن پندارن یا خود خفنن واقعا :|

پ.ن: آخر نفهمیدم چرا مریض بستری باید ساعت ده و نیم ناهار بخوره :| که سینی غذاش راه بیفته اینور اونور بوی قیمه قرمه در و دیوارو برداره :|

مشخصات

آخرین جستجو ها