امروز یکی از شرکت‌های دارویی معتبر معرفی دارو داشت برای متخصص‌هاب اینجا، پرزنتور یک پسر تقریبا شاید سی‌و دو سه ساله بود و یکی از تخصص‌های داروسازی رو داشت. من اتفاقی برخوردم به یکی از اتندا و بهم سپرد در اتاق پزشکو باز کنم که اینا بتونن بیان لوازم پذیراییشونو بچینن و خل طبیعتا برخوردم باهاشون زیاد شد. حالا چیزیکه خواستم درباره‌ش بنویسم اینا نیود، این بود که پرزنتور بعنوان تشکر از من ممنون عزیزم» رو بکار‌ برد وقتی داشتم‌در مورد سرویس بهداشتی بیمارا و یه سرویس دیگه براش‌توضیح میدادم و بعد که متوجه شدم متاهله یه حسی مابین تعجب و تاسف درم ایجاد شد با این سوال که:

چرا فقط ما ایرانیائیم که تمایل داریم فرهنگمونو به زور تغییر بدیم، چرا حریم تاهل تجرد فرهنگمون تو این مورد اینقد نیازمند تغییر به نظر میاد که بخوایم اینجوری تبدیل حالتش بدیم! من فکر نمیکنم هیچ کجای دنیا چنین ادبیاتی به معنی روشن فکری و جهان اولی بودن باشه چه بسا خیلی جاها داشتن حلقه مثلا چیز مهمیه حتی! امریکا روابط قبل از ازدواج بسته به فرقه مسیحی یا سنت خانوادگی خیلی مهمه، یا تعاریف مشخص داره اصلا فکر کنم فقط ماییم که‌توی تعریف خانواده و روشن فکری بدعت گذاشتیم. الان هرچقدر ی‌تر و بی حد و‌مرزتر، کول‌تر، دوستات بیش‌تر و تشویقات صداشون بلندتره! 

مشخصات

آخرین جستجو ها